CICA-CARE – opatrunek silikonowy na blizny 15×12 cm, 1szt.

84.00 

CICA-CARE – opatrunek silikonowy na blizny 15×12 cm, 1szt.

Brak w magazynie

EAN: 5000223441814 SKU: 103 Kategorie: , , ,

CICA-CARE Opatrunek silikonowy na blizny 12×15 cm 1 szt.

CICA-CARE jest samoprzylepnym opatrunkiem wykonanym z medycznego silikonu, wzmocnionego  zewnętrzną  membraną  silikonową.   Jest cienki, komfortowy oraz  łatwy w użyciu.

Poprzez swoje działanie Cica-Care zatrzymuje wilgoć w obszarze otaczającym bliznę, redukuje unaczynienie oraz nadmierne odkładanie kolagenu, pojawiające się  przy odbudowie głębokich ran skóry. W efekcie prowadzi to do rozjaśnienia blizny i uzyskania naturalnego koloru skóry. Szybkość działania uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz rodzaju blizny. Przy prawidłowym zastosowaniu rezultat widać  już po 2-4 miesiącach aplikacji.

Ważną zaletą Cica-Care jest możliwość przycięcia oraz dokładnego dopasowania do rozmiaru blizny a także możliwość wielokrotnego zastosowania poszczególnych plastrów (do 40 razy).  Dodatkowo struktura plastra umożliwia łatwe oraz bezbolesne usuwanie. Jest on przeznaczony  zarówno do stosowania w dzień jak i w nocy. Połączenie silikonowej membrany oraz warstwy żelowej sprawia, iż Cica-Care jest wytrzymały oraz w mniejszym stopniu  narażony na pękanie.

Zastosowanie CICA-CARE

CICA-CARE przeznaczony jest do leczenia istniejących jak i powstających blizn przerostowych i keloidów (tzw.bliznowców- zgrubień zbudowanych z tkanki łącznej włóknistej) oraz jako profilaktyka. Skuteczność działania udowodniło 90% przypadków zastosowania.

Nie powinno się używać dodatkowych maści i kremów pod warstwę żelową. Nie zaleca się również stosowania opatrunku Cica-Care na otwarte i zainfekowane rany, a także na skórę ze skłonnością do przewlekłego trądziku.

Opakowanie 1 szt.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „CICA-CARE – opatrunek silikonowy na blizny 15×12 cm, 1szt.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *