Sezon urlopowy trwa w pełni, a ciepłe promienie słońca i długie dni zachęcają do odkrywania nowych miejsc. Jednak dla niektórych ten czas, kojarzący się z wypoczynkiem, zwiedzaniem, górami, plażą i komfortem, wcale taki nie jest. W przypadku osób cierpiących na problem nietrzymania moczu urlop to dodatkowy stres. Zamiast cieszyć się wyjazdem, martwią się tym, czy ich dolegliwość nie uprzykrzy im nadmiernie życia. Tak jednak wcale nie musi być! Przedstawiamy praktyczne rozwiązania, dzięki którym można zminimalizować dyskomfort. Istnieje bowiem kilka strategii, dzięki którym nietrzymanie moczu w trakcie podróży nie będzie tak problematyczne. Oto one!
Co zrobić, by cieszyć się wyjazdem mimo ntm?
Dobra organizacja to podstawa
Na samym początku trzeba przeanalizować to, ile potrwa wyjazd. Należy zabrać ze sobą wystarczającą ilość preferowanych produktów chłonnych, takich jak wkładki urologiczne, majtki chłonne lub pieluchomajtki, w zależności od indywidualnych potrzeb (warto spakować więcej produktów chłonnych niż się wydaje, aby być przygotowanym na różne sytuacje). Przed wyjazdem warto sprawdzić trasę i zlokalizować miejsca, gdzie będzie dostęp do toalety. Pozwoli to odpowiednio zaplanować drogę tak, by nie tylko podziwiać widoki, ale też móc skorzystać z toalety na różnych etapach podróży.
Odpowiednią dieta i nawodnienie
Odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, zwłaszcza, gdy temperatura jest wysoka, a powietrze duszne – należy pić odpowiednią ilość płynów. Dobrym pomysłem może być jednak unikanie spożywania napojów moczopędnych w trakcie wyjazdu oraz ograniczenie ilości płynów i jedzenia, które mogą zwiększać pragnienie i, przez to, ryzyko wycieku moczu. Warto zatem ograniczyć spożycie kawy, napojów gazowanych, soków cytrusowych, alkoholu, a także słonych przekąsek przed i w trakcie podróży.
Sztuka pakowania
Warto również pamiętać o odpowiednim pakowaniu – należy zabrać ze sobą dodatkową odzież. Dobrze mieć także pod ręką ręką nawilżane chusteczki oraz produkty pielęgnacyjne, aby zachować higienę w trudnych warunkach. Praktyczne torby lub etui na produkty chłonne mogą być z kolei pomocne w utrzymaniu dyskrecji podczas podróży. Nikt nie domyśli się, co znajduje się w kosmetyczce czy torbie, a ta świadomość może znacząco poprawić komfort psychiczny. Warto mieć także przy sobie plastikowe torby na zużyte ubrania, aby w razie potrzeby móc je przechować w sposób higieniczny i dyskretny do momentu, kiedy będzie można je wyprać.
Ogromnym plusem używania bielizny chłonnej jest jej dyskrecja. Majtki chłonne imitują zwykłą bieliznę i są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować pod spodenki czy spódnice. Są także dostępne w wersji dla kobiet oraz dla mężczyzn. Podobnie wygląda sytuacja z wkładkami urologicznymi. W swojej ofercie posiadamy zarówno wkładki urologiczne dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Oba te typy produktów różnią się kształtem, dzięki czemu dopasowują się do anatomii damskiej lub męskiej. Zapewniają także dyskrecję. A jeśli nie wiecie, jakie produkty chłonne będą najlepsze, tutaj znajdziecie pomocny przewodnik: Nietrzymanie moczu – jaki wybrać produkt chłonny?
-
Tena Men Pants Plus Active Fit, bielizna chłonna, chłonność 5.5/8Już od: 24.77 zł
-
Tena Lady Pants Plus Noir, bielizna chłonna, chłonność 5.5/8Już od: 24.27 zł
-
Majtki chłonne Tena Men Premium Fit MaxiJuż od: 43.80 zł
-
Tena Lady Pants Plus Creme, bielizna chłonna, chłonność 5.5/8Już od: 24.27 zł
-
TENA Men Pants Normal Grey, bielizna chłonna, chłonność 5/8Już od: 23.80 zł
-
Tena Pants ProSkin Normal, majtki chłonne, chłonność 5.5/8Już od: 20.87 zł
-
Seni Lady Plus, wkładki urologiczne – 15 szt.22.70 zł
-
Tena Lady Maxi Night, specjalistyczne podpaski, 8/8Już od: 12.83 zł
-
Seni Man Super, wkładki urologiczneJuż od: 19.82 zł
Unikanie nadmiernego wysiłku/noszenia ciężarów
Przy wysiłkowej inkontynencji szczególną uwagę należy zwracać na sytuacje, które mogą sprzyjać nadmiernym wyciekom moczu. Ten typ ntm pojawia się wtedy, gdy zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej podczas wysiłku. Najczęściej jest to związane z takimi czynnościami jak kaszel, kichanie, śmiech czy podnoszenie ciężarów. Co za tym idzie, dźwiganie ciężkich bagaży może wywierać dodatkowy nacisk na pęcherz, a to nasilić objawy nietrzymania moczu. Dlatego warto ograniczyć ilość przenoszonych rzeczy do minimum i, jeśli to możliwe, skorzystać z walizek na kółkach, aby zmniejszyć obciążenie.
Ćwiczenia mięśni dna miednicy
Regularnie wykonywanie ćwiczeń Kegla wzmacnia mięśnie dna miednicy i pomaga w kontrolowaniu pęcherza. Te proste ćwiczenia można wykonywać wszędzie, także podczas podróży, a ich efekty mogą znacząco poprawić kontrolę nad pęcherzem. To nieinwazyjny sposób na poprawę jakości życia.
Relaks i radość z wyjazdu to punkt obowiązkowy
Nie da się ukryć, że nietrzymanie moczu w trakcie podróży może być bardzo stresujące. Mimo to warto skupić się na pozytywnym myśleniu i nie zapominać, że celem podróży jest relaks i cieszenie się czasem spędzonym z bliskimi. Nie chodzi przecież o to, aby obawy związane z nietrzymaniem moczu odebrały radość z wyjazdu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wypracowaniu właściwych nawyków, podróżowanie może być przyjemne i bezpieczne!
<To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Podmiot prowadzący reklamę: Inkontynencja Sp. z o.o.
Producenci: Essity Hygiene and Health AB oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA.>