3M Tegaderm CHG 1657R 8.5 x 11.5 cm, opatrunek przezroczysty, bakteriobójczy – 1 szt.

40.00 

  • Opatrunek do mocowania wkłuć naczyniowych
  • Ogranicza ryzyko infekcji
  • Ogranicza ryzyko zakażenia krwi
  • Zapewnia ochronę przeciwbakteryjną
  • Przezroczysta folia umożliwia wgląd na miejsce wkłucia
  • Oddychający

48 w magazynie

Najniższa cena (2024-03-28): 40.00  EAN: 0707387782177 SKU: 40 Kategorie: , , ,

3M™ Tegaderm™ CHG bakteriobójczy opatrunek z glukonianem chlorheksydyny wykorzystuje się do zakrywania i zabezpieczania miejsc wkłucia cewników i mocowania urządzeń na skórze.

3M™ Tegaderm™ CHG bakteriobójczy opatrunek z glukonianem chlorheksydyny to antybakteryjny, przezroczysty opatrunek z żelową warstwą chłonną z CHG – wszystko w jednym. Wykazano, że zmniejszają ilość infekcji krwi wynikających z wkłucia cewnika oraz kolonizacji cewnika – łączą antybakteryjne działanie z maksymalną wydajnością opatrunków Tegaderm.

Najważniejsze cechy

  • Zintegrowane opatrunki do wkłuć naczyniowych ograniczają ryzyko infekcji, a poza tym zapewniają widoczność miejsca wkłucia, dobre mocowanie cewnika oraz przepuszczalność powietrza
  • Wykazano, że ograniczają ryzyko wystąpienia odcewnikowego zakażenie krwi i kolonizacji cewnika naczyniowego
  • Zapewnia natychmiastową i nieprzerwaną ochronę antybakteryjną za pośrednictwem zintegrowanej żelowej wkładki ochronnej z glukonianem chlorheksydyny (CHG), bez konieczności aktywacji poprzez działanie wilgoci
  • Zaprojektowany, aby zminimalizować ruch i przemieszczanie cewnika. Pomaga utrzymać cewniki w odpowiednim miejscu dzięki szerokiej taśmie mocującej i głębokiemu wcięciu na cewnik o dopasowującym się kształcie
  • Folia przezroczysta i żelowa wkładka ochronna umożliwiają ciągłą widoczność miejsca wkłucia, co pozwala z łatwością wykryć wczesne objawy zakażenia
  • Oddychający opatrunek umożliwia wyparowanie pary wodnej ze skóry
  • Zintegrowana konstrukcja (antybakteryjna żelowa wkładka ochronna i opatrunek w jednym) umożliwia łatwą i spójną aplikację
  • Może być utrzymywany do 7 dni
  • Zapewnia wodoodporną, sterylną barierę przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami, w tym płynami, bakteriami i wirusami.*
    Ramka sprawia, że aplikacja jest dokładna i prosta, minimalizuje ryzyko sklejenia się opatrunku i przyklejenia się do rękawiczki

Proponowane zastosowania

  • Cewniki centralne (z włączeniem żył podobojczykowych, szyjnych, udowych i cewników centralnych wprowadzanych z dostępu obwodowego)
  • Cewniki do dializy
  • Cewniki naczyniowe
  • Krótkie kaniule obwodowe i cewniki pośrednie
  • Cewniki nadtwardówkowe
  • Inne urządzenia przezskórne

Opis produktu

Opatrunek do zabezpieczania wkłuć donaczyniowych z glukonianem chlorheksydyny 3M™ Tegaderm™ CHG jest stosowany do osłaniania i zabezpieczania miejsc wprowadzenia cewnika oraz w celu przymocowania urządzeń do skóry. Dostępny jest w różnych kształtach i rozmiarach.

Opatrunek Tegaderm™ CHG składa się z przezroczystego, samoprzylepnego opatrunku i dołączonej wkładki żelowej zawierającej 2% (udział wagowy) glukonian chlorheksydyny (CHG), środek antyseptyczny o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego. Wkładka żelowa absorbuje płyny. Przezroczysta folia zapewnia efektywną barierę ochronną przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami, włączając płyny (wodoodporność), bakterie, wirusy* oraz drożdże, a także chroni miejsca wkłucia.

Badania in vitro (czas do zabicia i strefa inhibicji) demonstrują, że wkładka żelowa Tegaderm™ CHG w opatrunku wykazuje działanie przeciwbakteryjne wobec szeregu bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych oraz drożdży.

Opatrunek Tegaderm™ CHG jest przezroczysty, co umożliwia stałą obserwację miejsca wkłucia i zapewnia swobodny przepływ powietrza, gwarantując dobre przepuszczanie wilgoci.

*Badania w warunkach in vitro wykazały, iż przezroczysta folia opatrunku Tegaderm™ CHG zapewnia ochronę przed wirusami o średnicy 27 nm i większej w przypadku nieuszkodzonego szczelnego opatrunku. Bariera ochronna przed wirusami jest raczej wynikiem fizycznych właściwości opatrunku aniżeli dodatkową właściwością CHG.

Zastosowanie

Opatrunek do zabezpieczania wkłuć donaczyniowych z glukonianem chlorheksydyny 3M™ Tegaderm™ CHG jest przeznaczony do osłaniania i zabezpieczania miejsca wprowadzenia cewnika oraz w celu mocowania kateterów do skóry. Popularne zastosowania obejmują cewniki centralne i dotętnicze, inne katetery wewnątrznaczyniowe i urządzenia przezskórne. Opatrunek Tegaderm™ CHG jest przeznaczony do zmniejszania kolonizacji skóry i cewnika oraz do powstrzymania ponownego wzrostu drobnoustrojów powszechnie związanych z infekcjami krwi. Opatrunek Tegaderm™ CHG jest przeznaczony do zmniejszania liczby zakażeń krwi związanych z cewnikowaniem naczyń (CRBSI) u pacjentów z centralnymi cewnikami żylnymi lub cewnikami dotętniczymi.

Ostrzeżenia

NIE STOSOWAĆ OPATRUNKU TEGADERM™ CHG U WCZEŚNIAKÓW LUB NIEMOWLĄT PONIŻEJ 2 MIESIĄCA ŻYCIA. STOSOWANIE PRODUKTU U WCZEŚNIAKÓW MOŻE SKUTKOWAĆ NADWRAŻLIWOŚCIĄ LUB MARTWICĄ SKÓRY.

BEZPIECZEŃSTWO I SKUTECZNOŚĆ OPATRUNKU TEGADERM™ CHG NIE ZOSTAŁY PRZEBADANE NA DZIECIACH PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA. WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO. NIE DOPUSZCZAĆ DO KONTAKTU PRODUKTU Z USZAMI, OCZAMI, USTAMI LUB BŁONAMI ŚLUZOWYMI.

NIE STOSOWAĆ PRODUKTU U PACJENTÓW ZE STWIERDZONĄ NADWRAŻLIWOŚCIĄ NA GLUKONIAN CHLORHEKSYDYNY.

ODNOTOWANO PRZYPADKI PODRAŻNIEŃ, UCZULEŃ I OGÓLNYCH REAKCJI ALERGICZNYCH W PRZYPADKU STOSOWANIA PRODUKTÓW ZAWIERAJĄCYCH GLUKONIAN CHLORHEKSYDYNY. W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA REAKCJI ALERGICZNEJ NIEZWŁOCZNIE PRZERWAĆ STOSOWANIE. JEŚLI REAKCJA ALERGICZNA JEST POWAŻNA, NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM.

W kilku krajach odnotowano przypadki nadwrażliwości w wyniku miejscowego stosowania glukonianu chlorheksydyny. Większość poważnych reakcji (włączając anafilaksję) wystąpiła u pacjentów leczonych maściami zawierającymi glukonian chlorheksydyny, stosowanymi podczas zabiegów na układzie moczowym. Podczas stosowania preparatów zawierających glukonian chlorheksydyny należy zachować ostrożność. Należy obserwować pacjenta pod kątem wystąpienia nadwrażliwości.

Środki ostrożności

Opatrunku 3M™ Tegaderm™ CHG nie należy umieszczać na zainfekowanych ranach. Nie jest on przeznaczony do stosowania jako lek wobec zakażeń związanych z urządzeniami podskórnymi.

W przypadku klinicznego zakażenia rany należy stosować ogólne środki antybakteryjne, jeśli wskazano.

Przed założeniem opatrunku należy zatamować wszelkie krwawienia z miejsca wkłucia.

Nie rozciągać opatrunku podczas zakładania. Jeśli podczas zakładania opatrunek będzie naciągnięty, może dojść do mechanicznego urazu skóry.

Skóra powinna być czysta, sucha i wolna od pozostałości detergentów. Przed założeniem opatrunku pozostawić wszystkie preparaty i środki ochronne do zupełnego wyschnięcia, aby zapobiec podrażnieniu skóry i zapewnić dobre przyklejenie się opatrunku.

Nie używać ponownie. Ponowne użycie może skutkować pogorszeniem integralności produktu i  prowadzić do braku działania terapeutycznego.

Wyniki badań klinicznych: Kontrolowane badanie kliniczne z randomizacją, obejmujące 1879 badanych z 4163 miejscami wkłuć cewników centralnych żylnych oraz dotętniczych zostało przeprowadzone w 11 szpitalach (1). Wyniki pokazały, że stosowanie opatrunków Tegaderm™ CHG powodowało istotne statystycznie 60% zmniejszenie częstości występowania zakażeń krwi związanych z cewnikowaniem naczyń (p= 0,02). Wyniki badania wykazują także statystycznie istotne zmniejszenie kolonizacji skóry (p<0,001) i kolonizacji cewnika (p<0,0001) w grupie, w której stosowano chlorheksydynę, w porównaniu z grupą, w której nie stosowano chlorheksydyny.

Instrukcja użycia

Niezastosowanie się do poniższych instrukcji producenta może skutkować wystąpieniem powikłań, włączając podrażnienie skóry i/lub macerację.

Wybór opatrunku: Należy wybrać wystarczająco duży opatrunek, aby zapewnić co najmniej jednocalowy (2,5 cm) margines przylegania do suchej, zdrowej skóry wokół miejsca cewnikowania. Nacięcie opatrunkowe w 1657R ma perforacje, które można otworzyć, aby dopasować je do dużych cewników lub innych urządzeń.

Przygotowanie miejsca: Przygotować miejsce zgodnie z protokołem obowiązującym w danej instytucji. Obcięcie włosów w okolicy miejsca wkłucia może zwiększyć przylepność opatrunku. Golenie nie jest zalecane. Skóra powinna być czysta, sucha i wolna od pozostałości detergentów. Przed założeniem opatrunku pozostawić wszystkie preparaty i środki ochronne do zupełnego wyschnięcia, aby zapobiec podrażnieniu skóry i zapewnić dobre przyklejenie się opatrunku. Przed założeniem opatrunku należy zatamować wszelkie krwawienia z miejsca wkłucia.

Naklejanie opatrunku

  1. Otworzyć opakowanie i wyjąć sterylny opatrunek.
  2. Odkleić papier zabezpieczający z opatrunku, odsłaniając powierzchnię samoprzylepną.
  3. Unikać rozciągania opatrunku podczas nakładania, aby zmniejszyć ryzyko mechanicznego urazu skóry.
  4. Wyśrodkować wkładkę żelową względem miejsca wkłucia cewnika. Zdecydowanie naciskać cały opatrunek w kierunku od środka do brzegów zewnętrznej ramki, aby zagwarantować dokładne przyklejenie.
  5. Powoli usunąć ramkę, wygładzając jednocześnie przezroczystą folię brzegów opatrunku.
  6. Wygładzać przezroczystą folię opatrunku od środka w kierunku brzegów opatrunku, zdecydowanie naciskając, aby zagwarantować dokładne przyklejenie.
  7. Po nałożeniu opatrunku zastosować sterylne paski taśmy, aby dodatkowo zabezpieczyć przewody wkłuć donaczyniowych lub ustabilizować cewnik. Stosować się do rysunków umieszczonych na opakowaniu.
  8. Wpisać informacje dotyczące zmiany opatrunku na etykiecie do oznaczania zgodnie z protokołem placówki. Usunąć etykietę do oznaczania z ramki i umieścić ją na opatrunku.

Pielęgnacja miejsca wkłucia

  1. Miejsce wkłucia należy obserwować codziennie w celu wykrycia oznak infekcji lub innych powikłań. W przypadku podejrzewania zakażenia odkleić opatrunek, sprawdzić bezpośrednio miejsce wkłucia i zastosować odpowiednią interwencję medyczną. Oznakami zakażenia mogą być: gorączka, ból, zaczerwienie, swędzenie, nieprzyjemny zapach lub wydzielina.
  2. Należy codziennie kontrolować opatrunek i wymieniać na nowy w przypadku konieczności, zgodnie z protokołem placówki. Zgodnie z zaleceniami Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) wymiana opatrunku powinna następować minimum co 7 dni. W przypadku mocno sączących miejsc wkłucia konieczna może być częstsza wymiana opatrunku.

Opatrunek Tegaderm™ CHG powinien być zmieniany tak często, jak to konieczne:

  • jeśli opatrunek staje się luźny, zabrudzony lub naruszony w dowolny sposób;
  • jeśli miejsce wkłucia jest mało lub zupełnie niewidoczne;
  • jeśli pojawi się widoczny wyciek poza wkładkę żelową;
  • jeśli opatrunek wydaje się być nasączony lub nadmiernie nabrzmiały.
  • Aby sprawdzić, czy opatrunek jest całkowicie nasączony, należy delikatnie nacisnąć palcem róg wkładki żelowej. Jeśli wkładka żelowa pozostaje odkształcona po odsunięciu palca, należy wymienić opatrunek.

Uwaga: opatrunek Tegaderm™ CHG nie został zaprojektowany w celu wchłaniania dużej ilości krwi lub płynu.

Zdejmowanie opatrunku

Ustabilizować cewnik podczas usuwania opatrunku 3M™ Tegaderm™ CHG.

  1. Usunąć etykietę do oznaczania i paski taśmy mocującej z wierzchniej części opatrunku.
  2. Posługując się techniką powolnego zdejmowania z niewielkiej wysokości, rozpocząć odklejanie opatrunku w miejscu, w którym cewnik lub przewody wystają z opatrunku, przemieszczając się w kierunku miejsca wkłucia cewnika. Unikać urazu skóry, odklejając opatrunek jak najbliżej skóry, a nie pociągając do góry.
  3. Po uwidocznieniu wkładki żelowej CHG uchwycić róg wkładki żelowej i przezroczystą folię opatrunku między kciukiem i palcem.
  4. W celu ułatwienia usuwania opatrunku z wkładką żelową można stosować sterylne waciki/chusteczki nasączone alkoholem lub sterylne roztwory (tj. sterylna woda lub zwykła sól fizjologiczna) pomiędzy wkładką żelową a skórą. W razie konieczności w celu usunięcia pozostałości kleju na brzegu opatrunku można zastosować środek medyczny do rozpuszczania kleju.
  5. Kontynuować metodę powolnego zdejmowania z niewielkiej wysokości do momentu całkowitego usunięcia opatrunku.

Informacje dotyczące okresu trwałości i przechowywania

W celu zapewnienia większej skuteczności przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Dozwolony okres przechowywania, patrz data ważności na opakowaniu.

Sterylność opatrunku jest gwarantowana pod warunkiem, że pojedyncze opakowanie nie zostanie uszkodzone lub otwarte.

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Podmiot prowadzący reklamę: Inkontynencja Sp. z o.o.; Producent: 3M Company; Stosuj do opatrywania ran.

Opakowanie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „3M Tegaderm CHG 1657R 8.5 x 11.5 cm, opatrunek przezroczysty, bakteriobójczy – 1 szt.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *