Wcześniejszy artykuł poświęciliśmy inkontynencji u mężczyzn, tym razem skupimy się na tym, czym jest inkontynencja u kobiet (ntm). Ta przypadłość częściej dotyka kobiety niż mężczyzn, co jest spowodowane kilkoma czynnikami, o których szerzej piszemy poniżej. Istnieją jednak skuteczne sposoby radzenia sobie z tą dolegliwością, takie jak stosowanie środków chłonnych i odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Niemniej, nie można przy tym zapomnieć, że niezbędna jest również konsultacja z lekarzem. Stanowi ona podstawę skutecznego leczenia.
Jak radzić sobie z ntm?
Na szczęście inkontynencja u kobiet nie musi wiązać się ze stresem i wstydem. Istnieje wiele nowoczesnych i funkcjonalnych środków chłonnych, które pomogą radzić sobie z ntm w codziennym życiu. Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu każda kobieta znajdzie produkt dostosowany do swoich potrzeb i preferencji. Przy doborze wyrobu chłonnego należy wziąć pod uwagę ogólny stan zdrowia, ustalić poziom nietrzymania moczu i dobrać odpowiedni rozmiar. Dobrze dobrane wyroby chłonne pozwolą cieszyć się życiem bez obawy o nieprzyjemne skutki nietrzymania moczu.
Poniżej przedstawiamy listę zróżnicowanych produktów chłonnych:
- wkładki urologiczne – najlepiej stosować je przy kropelkowym i lekkim nietrzymaniu moczu. Wyglądem przypominają zwykłe wkładki, ale cechują się znacznie większym poziomem chłonności (który jest stopniowany) i neutralizacją przykrych zapachów. Dzięki niewielkim rozmiarom, zapewniają dyskrecję.
-
Seni Lady Plus, wkładki urologiczne – 15 szt.22.70 zł
-
Tena Lady Maxi Night, specjalistyczne podpaski, 8/8Już od: 12.83 zł
-
Seni Lady Super, wkładki urologiczne – 15 szt.22.22 zł
- majtki chłonne – to wybór idealny dla aktywnych kobiet, które chcą czuć się stylowo mimo problemu ntm. Majtki chłonne wyglądem przypominają zwykłą bieliznę, dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Z kolei stopniowany poziom chłonności pozwala dobrać produkt dopasowany do potrzeb.
-
Tena Lady Pants Plus Noir, bielizna chłonna, chłonność 5.5/8Już od: 24.27 zł
-
Tena Lady Pants Plus Creme, bielizna chłonna, chłonność 5.5/8Już od: 24.27 zł
-
Tena Pants ProSkin Normal, majtki chłonne, chłonność 5.5/8Już od: 20.87 zł
- pieluchomajtki – produkty przeznaczone dla osób niemobilnych i leżących, zapinane na rzepy lub mocowane za pomocą pasa mocującego, zabezpieczają przed wyciekami moczu i pomagają utrzymać wysoki poziom higieny.
-
Tena Slip ProSkin Plus, pieluchomajtki, chłonność 6/8Już od: 24.49 zł
-
Tena Slip ProSkin Super, pieluchomajtki, chłonność 7/8Już od: 26.29 zł
-
Tena Slip ProSkin Maxi, pieluchomajtki, chłonność 8/8Już od: 27.24 zł
Nasz zespół zawsze chętnie służy pomocą i doświadczeniem. Jesteśmy tutaj, nie tylko aby dostarczyć Ci produkty, ale także kompleksowe wsparcie, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.
Dlaczego warto korzystać ze specjalistycznych środków pielęgnacyjnych?
Problem nietrzymania moczu może wiązać się z nieprzyjemnymi problemami skórnymi, takimi jak podrażnienia czy odparzenia. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednio dobranych środków pielęgnacyjnych, które zapewnią skórze zdrowy wygląd i zabezpieczą przed podrażnieniami. Są to produkty posiadajace specjalnie dobrane składniki, które chronią wrażliwą skórę i łagodzą stany zapalne – kremy barierowe i cynkowe pomagą zachować dobry stan skóry osobom cierpiącym na problem nietrzymania moczu.
Nie można również zapomnieć o odpowiedniej higienie. Inkontynencja wiąże się z potrzebą oczyszczania skóry łagodnymi preparatami, które zapewnią skórze nawilżenie i ochronę. Niezwykle pomocne w codziennej higienie będą chusteczki pielęgnująco-oczyszczające. Ich niewątpliwym atutem jest to, że nie wymagają użycia wody, dzięki czemu można ich używać w każdych warunkach.
Korzystanie z produktów pielęgnacyjnych w połączeniu ze stosowaniem środków chłonnych przyniesie poprawę jakości życia, zapewni komfort i poczucie bezpieczeństwa, które są kluczowe podczas radzenia sobie z nietrzymaniem moczu.
-
Tena Wet Wipes Original, chusteczki nawilżaneJuż od: 8.01 zł
-
Sudocrem Krem, krem barierowo-ochronny dla dzieci i dorosłychJuż od: 13.58 zł
-
3M Cavilon, krem barierowy55.80 zł
Inkontynencja u kobiet – przyczyny:
Istnieje wiele czynników wpływających na pojawienie się problemu nietrzymania moczu u kobiet. Spora ich część wynika oczywiście z fizjologii i procesów zachodzących w kobiecym ciele. Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych przyczyn inkontynencji u kobiet:
- ciąża i poród – mogą one znacząco osłabić mięśnie dna miednicy oraz narządy miednicy mniejszej, powodując nietrzymanie moczu – duże obciążenie w czasie ciąży oraz przeciążenie podczas porodu mogą bowiem rozciągać i osłabiać mięśnie, co prowadzi do trudności w utrzymaniu kontroli nad pęcherzem;
- menopauza – zachodzące podczas niej zmiany hormonalne, takie jak spadek poziomu estrogenów, mogą skutkować osłabieniem mięśni dna miednicy oraz zmniejszenia elastyczności tkanek, co z kolei może przyczynić się do nietrzymania moczu;
- zabiegi chirurgiczne – operacje i zabiegi w obrębie kobiecego układu rozrodczego, jak na przykład histerektomia (usunięcie macicy) lub operacje w obrębie miednicy mogą uszkodzić struktury wspierające pęcherz i prowadzić do problemów z kontrolą oddawania moczu;
- wiek – w miarę upływu lat tkanki i narządy układu moczowego podlegają różnym procesom i zmianom, co może wpływać na funkcjonowanie pęcherza moczowego oraz utratę kontroli nad oddawaniem moczu; co więcej wraz z wiekiem mięśnie dna miednicy tracą elastyczność, co także prowadzi do ntm;
- choroby współistniejące – niektóre przewlekłe schorzenia, takie jak otyłość, cukrzyca czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mogą zwiększać ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu u kobiet, ponieważ wpływają na funkcjonowanie układu moczowego;
- problemy neurologiczne – niektóre choroby, takie jak stwardnienie rozsiane czy udary mózgu, mogą wpływać na funkcje pęcherza moczowego i prowadzić do nietrzymania moczu u kobiet.
Podobnie jak w przypadku mężczyzn, trzeba mieć na uwadze, że inkontynencja może wynikać ze współistnienia tych czynników. Co więcej, mogą istnieć unikalne czynniki predysponujące do tego schorzenia, dlatego tak ważne jest zdiagnozowanie problemu ntm przez lekarza prowadzącego lub lekarza specjalistę.