Dodaj opinie

Inkontynencja, czyli problem nietrzymania moczu (znany również jako ntm), to zjawisko, które dotyka coraz szerszą grupę ludzi. Cierpią na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, to problem, który często pozostaje tematem tabu, ale nie powinien być bagatelizowany. Źródła tej przypadłości mogą się częściowo pokrywać dla obu płci. Niemniej istnieją czynniki związane z męską budową anatomiczną, które wpływają na pojawienie się problemu inkontynencji u mężczyzn. 

Jak sobie radzić z ntm?

Konsultacja lekarska to oczywiście podstawa. Warto jednak pamiętać również o bogatej ofercie środków chłonnych, które pomogą radzić sobie z inkontynencją w codziennym życiu. Istnieje wiele produktów zaprojektowanych z myślą o męskiej budowie. To produkty, które, jeśli są dobrze dobrane, pozwolą cieszyć się komfortem i poczuciem bezpieczeństwa, a także zadbają o skórę. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy ustalić poziom nietrzymania moczu i dobrać odpowiedni rozmiar. Wybór odpowiedniego produktu może oczywiście zależeć również od stylu życia oraz indywidualnych preferencji. 

Poniżej przedstawiamy listę zróżnicowanych produktów chłonnych:

  • wkładki urologiczne – produkty idealne dla mężczyzn, którzy cierpią na kropelkowy i lekki poziom nietrzymania moczu. Są przystosowane do męskiej budowy anatomicznej (różnią się kształtem od damskich wkładek). Cechują się zróżnicowaniem ze względu na poziom chłonności. Ich niewątpliwym plusem jest neutralizacja przykrych zapachów, a także niewielkie rozmiary, które zapewniają dyskrecję.
  • majtki chłonne – najlepiej sprawdzą się u aktywnych mężczyzn. Kształtem przypominają zwykłą bieliznę, są dostępne w różnych rozmiarach i w różnych poziomach chłonności. Szara i granatowa barwa bielizny chłonnej dodatkowo pozwoli cieszyć się dyskrecją i komfortem.
  • pieluchomajtki – to produkt zapinany na rzepy lub mocowany za pomocą pasa mocującego, przeznaczony dla osób niemobilnych, leżących i obłożnie chorych. Zabezpiecza przed wyciekami moczu i pomaga utrzymać wysoki poziom higieny.

Nasz zespół zawsze służy pomocą i wsparciem, oferując porady oraz dostarczając produkty, które spełniają Wasze indywidualne potrzeby.

Inkontynencja u mężczyzn – czy warto korzystać z produktów pielęgnacyjnych?

Zachowanie odpowiedniej higieny i zadbanie o zabezpieczenie skóry przed moczem pozwoli ochronić skórę przed niepożądanymi skutkami inkontynencji. Należy bowiem pamiętać, że mocz może podrażniać skórę. Istnieją jednak produkty, które pomogą ją odpowiednio zabezpieczy. Są to między innymi specjalistyczne kremy, do których należą na przykład kremy barierowo-cynkowe. Kremy te zostały zaprojektowane tak, aby chronić skórę przed podrażnieniami.

Niezwykle pomocne w codziennej higienie są również chusteczki pielęgnująco-oczyszczające. Delikatnie oczyszczają, łagodzą podrażnienia i nie wymagają użycia wody, co znacznie ułatwia dbanie o codzienną higienę.

Te produkty, w połączeniu ze stosowaniem produktów chłonnych, przyczynią się do poprawy jakości życia, zapewnią komfort i dadzą poczucie bezpieczeństwa, które są tak ważne przy zmaganiach z ntm.

Przyczyny inkontynencji u mężczyzn:

Jeśli wiemy już, jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu, przyjrzyjmy się przyczynom powstawania tej przypadłości. W przypadku mężczyzn inkontynencja może wynikać z wielu czynników, takich jak:

  • problemy z prostatą – przerost prostaty, zapalenie prostaty lub zabiegi chirurgiczne (np. prostatektomia) w pewnych sytuacjach wpływają na funkcjonowanie pęcherza moczowego i mięśni dna miednicy, co prowadzi do ntm; 
  • zabiegi chirurgiczne układu moczowego – operacje pęcherza moczowego czy operacje przepukliny pachwinowej w niektórych przypadkach również prowadzą do wystąpienia nietrzymania moczu jako skutku ubocznego;
  • wiek – wraz z wiekiem, mięśnie dna miednicy, które pomagają kontrolować oddawanie moczu,  słabną; co prowadzi do większej podatności na problemy z nietrzymaniem moczu;
  • choroby współistniejące  – niektóre przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, otyłość, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy schorzenia układu sercowo-naczyniowego zwiększają ryzyko wystąpienia inkontynencji u mężczyzn 
  • problemy neurologiczne – uszkodzenia nerwowe, takie jak urazy rdzenia kręgowego, pourazowe uszkodzenia nerwów czy choroby neurologiczne (np. stwardnienie rozsiane) zaburzają kontrolę nad pęcherzem i mięśniami kontrolującymi oddawanie moczu.

Należy również zaznaczyć, że ntm może być związane z współistnieniem tych czynników, a samo zlokalizowanie przyczyny inkontynencji jest zależne od indywidualnego stanu zdrowia każdej osoby. Dlatego tak ważne jest zdiagnozowanie przyczyn inkontynencji podczas konsultacji z lekarzem prowadzącym lub lekarzem specjalistą, którzy pokierują pacjentem i pomogą w walce z ntm. A w codziennej walce z inkontynencją warto wesprzeć się produktami chłonnymi, które znajdziecie w naszej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *